• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

Anamur Vakıfbank Atatürk İlköğretim Okulu -VB. Atatürk İÖO- 8. Sınıflar için kep atma töreni -Mezuniyet gecesi- ve sene sonu kültür programını birlikte yaptı. Anamur VB. Atatürk İÖO. Sene sonu eğlencesi düzenledi. Anamur VB. Atatürk İÖO.'nun Kültür ve Mezuniyet Gecesi saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Programın sunuculuğunu Sınıf öğretmeni Erol Değirmenci yaptı. 8. sınıfların ve diğer sınıfların kutlama için yaptıkları hazırlıklar, eğlenceli folklor ve dans gösterileri katılımcıların beğenisini topladı. Gecede, Matematik öğretmeni Ali Yücel kendi sazıyla türkü söyledi. Sınıf öğretmeni Fatma Çetinkaya'nın yan flütle çaldığı parçaları, anasınıfı öğretmeni Sultan Güven seslendirdi. Gecede ayrıca, beden eğitimi öğretmeni Süreyya Türkhan'ın çalıştırdığı öğrenciler de bir jimnastik gösterisi sergilediler. Müzik öğretmeni Melih Gençoğulları'nın çalıştırdığı öğrenciler ise kendi kemanlarıyla bazı parçalar çaldılar. Anasınıfları da hazırladıkları gösterileri sergilediler. 1/A sınıfı öğrencileri Karadeniz yöresi halkoyunları gösterisi sunarken, Okul öğretmenlerinden Ahmet Sinat, Ahmet Göncü ve Sinan Güven de kısa müzik dinletileri yaptılar. 6/A, 5/E ve 3/D sınıfı öğrencileri de hazırladıkları skeç ve dans gösterilerini sergilediler. Okulun Kafkas Halkoyunları ekibi de oldukça güzel bir gösteri yaptı. Okulun 5/C sınıfı öğrencilerinden Kaan Aslan da bir playback gösterisi sundu. Gösterileri, Anamur kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yetkililer, okul müdürü Mustafa Cengiz, müdür yardımcıları, okuldaki öğretmenler, öğrencilerin velileri ve diğer vatandaşlar izledi.

 

Gecede, okul 1.sine, okul 2.sine ve okul 3. süne ödülleri verildi. Önceki hafta, “Baltum: Balık Tutma Makinası” projesiyle Mersin il temsilciliğini kazanmış olan ve projesiyle Ankara'ya gitmeye hak kazanmış olan Barış Aslan Müftüoğlu ve danışmanı, okulun Teknoloji Ve Tasarım Dersi öğretmeni Fatma Körhasanoğulları’na teşekkür belgeleri verildi.

Ayrıca, İbrahim Atmaca'ya İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nda birinci geldiği için; Cansu Aslan’a karete spor dalında Mersin İl Birincisi olduğu için; Görsel Sanatlar -Resim- Öğretmeni Doğan Tekin’e çalışmaları Monami resim yarışmasında ve Anamur Halk Kütüphanesi tarafından düzenlenen İlköğretim Okulları arası resim yarışmasında, okula iki dalda birincilik getirdiği için; Toplam Kalite Ekibi ile Relaks Ekibi'nden Ayhan Sezdirmez ve diğer ekip üyelerine Anamur birincisi, Mersin ikincisi oldukları için; okulun minik erkekler takımına Mersin Kros Yarışması’nda erkekler il ikincisi oldukları için; minik kızlar kros takımına Mersin il üçüncüsü oldukları için; Voleybol Yıldız erkekler takımına Mersin il üçüncüsü oldukları için; okulun Yıldız Erkekler Voleybol Takımı’na, Okulun Toplam Kalite Yönetimi motivasyon ekibi tarafından yapılan deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilerine; son olarak da, okulun Sosyal Etkinlik Kurulu tarafından desteklenen Cengiz Topel İlköğretim Okulu’nun “Pastamı Paylaşırmısın?” organizasyonuna ve Zehra Marulyalı İlköğretim Okulunun “Kendini Evinde Hisset.” organizasyonuna destek verdikleri için okul velilerine plaket ve teşekkür belgeleri dağıtıldı. Belgelerin dağıtılması sırasında, bazı veliler ve vatandaşlar konferans salonunda devam eden okulun resim sergisini de gezdiler.


Öğrencilerin ve öğretmenlerin önceden oldukça sıkı çalıştıkları, yoğun gayret harcadıkları görülebiliyordu. VB. Atatürk İÖO'nun tüm öğrencilerini, tüm öğretmenleri ve personeli, tabi özellikle mezun olan 8. sınıf öğrencilerini tekrar tebrik eder, Anamur VB. Atatürk İlköğretim Okulu'nun da başarılarının devamını dileriz.

Kategori Güncel Haberler

(Haberin Resim Galerisi Sayfa Altındadır)

Anamur Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’nda göz dolduran bir 23 Nisan Çocuk şenliği düzenlendi. Vb. Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı ve bugün sunduğu 23 Nisan kutlaması katılımcıların beğenisini kazandı. Programın her anında, Vb. Atatürk Ortaokulu öğretmenlerinin öğrencileriyle uzun süredir çalıştıkları, emek verdikleri görülüyordu. Okuldaki 23 Nisan kutlamasına, Anamur Belediye başkanı Mehmet Türe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kocaman, Şükrü Köymen İlkokulu Müdürü Mesut Gündoğdu, öğretmenler, veliler ve diğer vatandaşlar da katıldı.

 

Programın açılış konuşmasının ardından VB. Atatürk Ortaokulu Müdürü Mustafa Cengiz ve -Hakkari- Yüksekova Dilektaşı Köyü İlkokulu Müdürü Yılmaz KANAT kısa birer konuşma Yaptı. 

Ayrıca VB. Atatürk Ortaokulu müdürü Mustafa Cengiz, özellikle projenin hiçbir adımında desteğini esirgemeyen Belediye başkanı Mehmet Türe’ye, projenin başlatılmasında ilk adımı atan Albay Mehmet Yımaz'a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kocaman’a teşekkürlerini belirttikten sonra üçüne de birer teşekkür plaketi verdi. 

 

Yüksekova Dilektaşı Köyü İlkokulu ile Anamur Atatürk Ortaokulu altı ay önce başlayan "El Ele Olalım, El Olmayalım" Projeleriyle kardeş okul olmuşlardı. Projelerinin devam eden sürecinde önemli bir basamaktı 23 Nisan haftası ve bugünkü kutlamalar. Çünkü, Bugünkü 23 Nisan Kutlama programında Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin yanı sıra Yüksekovalı çocuklar da yer aldılar ve çocuklar memleketlerine, yarın, geri dönüyorlar. Atatürk Ortaokulu yaklaşık bir haftadır Hakkari Yüksekova’dan gelen öğrencileri burada misafir ediyordu. Proje kapsamında, Pazartesi gününden bu yana Anamur’u gezen, Anamur hakkında bilgi alan Hakkârili öğrencilerin bugün Anamur’daki son günleriydi. Anamur’daki Son günleri olmasına rağmen Hakkarili çocuklar bugünü de iyi değerlendirdiler ve sabahtan bu yana katıldıkları tüm etkinliklere ek olarak, 23 Nisan kutlamasında, kendi yörelerinin halk oyunlarını ve hazırladıkları şiirleri de güzel bir performansla sergilediler.

Hakkari Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Mehmet Yımaz'ın Anamur Vakıfbank Atatürk Ortaokulunda öğretmenlik yapan eşi Berna Yılmaz öncülüğünde hazırlanan "El Ele Olalım, El Olmayalım" Projesi, Yüksekovalı öğrenciler ile Anamurlu öğrencilerin birbirleriyle sıkı arkadaşlıklar geliştirmelerine vesile oldu.

 

Okul müdürlerinin konuşmasının ardından NURULLAH İLHAN “23 NİSAN” şiirini okudu.  3. Sınıf öğrencilerinin oluşturduğu “23 NİSAN KOROSU” şarkılarını söylediler. 4/C sınıfı hazırladığı “GÜZEL ÇOCUK ŞİİRİ”ni sundu. GÜLHAN İLHAN, şarkısını okudu. 3/B sınıfı hazırladıkları “MÜZİKLİ OYUN”larını sergilediler. Yüksekova Dilektaşı Köyü İlkokulu öğrencilerinin halk Oyunları Ekibi kendi yörelerinin oyunlarını sergiledi. CEYLİN AYDIN, 23 NİSAN ŞİİRİ’ni okudu. 4/B sınıfı hazırladığı “CUMHURİYETİ BİZ BÖYLE KURDUK” adlı Dramayı oynadı. NİLÜFER ERTUNA hazırladığı şiirini okudu. 3/C sınıfından SELİN GÜBBÜK şiirini sundu. 4/A sınıfının Erkekler grubu dans gösterisini sundu. 4/E sınıfından YİĞİT KAAN TUFAN şiirini okudu.

 

KARADENİZ TÜRKÜSÜ’nü söyleyen HÜMEYRA ALPER, sesiyle izleyenlerden tam puan aldı. 3/F sınıfının gitar gösterisi beğeni topladı. 4/D sınıdından MELİKE UTANGAÇ şiirini okudu. Daha sonra Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Halk oyunları ekibi Anamur Yöresi Halk Oyunlarını sergilediler. ASYA ÜLKER, “ENTARİSİ ALA BENZİYOR” şarkısını ve diğer sevilen şarkılardan bir mini konser sundu. 4/E sınıfından GÜLNAZ AKAY hazırladığı şiirini sundu. 3/A sınıfı öğrencileri “Kovboy gösterisi”ni sergilediler. 8. Sınıfların Müzik Grubu da katılımcıların beğenilerini kazandı. 4/E sınıfından RANA KOÇ, 4/E sınıfından GÜLNAZ ABAY şiirlerini okudular. 4/C sınıfı özenle hazırlandığı müzik gösterisini sergiledi. 4/D sınıfında DURU SEZER “BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN” ile güzel bir performans sergiledi. Daha sonra, 4/A sınıfı KIZ GÖSTERİSİ GRUBU sahne aldı. 4/C sınıfından EZGİ KAHVECİOĞLU piyanosuyla, MEHMET AYDOĞAN kemanıyla göz doldurdular. 4/B sınıfının dans gösterisinin ardından 3., 4. Sınıflar ve Yüksekova Dilektaşı Köyü İlkokulu öğrencile hep birlikte sahneye çıktılar , “SEV KARDEŞİM SEV” şarkısını hep beraber söyleyerek programı bitirdiler.  

vb-ataturk-okul-23-nisan29.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan6.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan14.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan55.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan96.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan67.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan85.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan32.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan103.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan77.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan28.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan40.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan25.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan52.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan69.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan81.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan73.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan47.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan93.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan26.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan51.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan88.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan80.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan99.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan41.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan45.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan83.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan18.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan39.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan71.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan23.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan59.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan37.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan36.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan68.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan49.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan65.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan9.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan101.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan48.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan70.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan53.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan7.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan12.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan61.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan43.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan5.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan74.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan76.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan102.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan75.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan38.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan35.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan17.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan66.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan13.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan62.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan34.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan8.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan46.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan79.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan2.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan72.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan64.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan11.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan87.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan50.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan44.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan27.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan21.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan82.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan10.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan19.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan56.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan42.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan63.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan16.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan20.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan100.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan95.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan97.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan15.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan60.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan31.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan33.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan86.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan24.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan92.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan4.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan78.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan54.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan57.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan84.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan98.jpg

Anamur Vakıfbank Ortaokulunda, eğitimin daha iyi bir duruma getirilmesi çabaları sürdürülüyor. Bu hafta, okulda bu yönde yapılan çalışmalardan bir yenisine daha başlandı. Biz de bu yeni uygulamayla ilgili olarak, uygulamanın mimarı, okul müdürü Mustafa Cengiz ile görüştük.  

Yeni Kırmızı-Sarı-Yeşil kart uygulamasıyla VB. Atatürk Ortaokulunda ,yalnızca derslerde başarının artırılması hedefi değil, aynı zamanda, öğrenci davranışlarının iyileştirilmesi, iyi davranış sergileyen ve derslerinde başarılı olan öğrencilerin motivasyonun artırılması, toplumsal uyumluluklarının geliştirilmesi ve topluma yararlı olma yönünde gelişim sağlamaları hedefi de amaçlanıyor. Uygulamada, ağırlıklı olarak ödüllendirme metodunun kullanımıyla, öğrencilerin ders içindeki ve ders dışındaki davranışlarının iyileştirilmesi ve okul içi etkinliklere katılımları, ders içi performanslarının yükseltilmesi amaçlanıyor.  

Konu hakkında açıklamada bulunan, projenin mimarı, Anamur VB. Atatürk Ortaokulu müdürü Mustafa Cengiz “bu uygulamayı, daha önce bir başka okulda da yaptık ve oldukça başarılı, olumlu sonuçlar elde ettik” dedi.  

Okuldaki kart uygulamasının özeti şöyle: Öğretmenlerin elinde bulunan yeşil, sarı ve krımızı renkli kartlar, öğrencilerin, davranış biçimine göre, ödüllendirmelerini ve cezalandırılmalarını simgeliyor. Örneğin, başarılı bir öğrenciye, ya da arkadaşlarına örnek olacak bir hareket sergileyen bir öğrenciye, öğretmeni derste ya da teneffüste, uygun görürse, bu davranışının ödüllendirilmesi amacıyla, yeşil kart gösterebiliyor. Eğer tam tersi bir durum varsa, yani örneğin, öğrencinin davranışları diğer öğrencileri rahatsız eder biçimde olumsuz görünüyorsa, öğretmen uygun görürse, bu davranışından dolayı öğrencinin uyarılması amacıyla, kırmızı veya sarı kart gösterebiliyor. Sonra da bu öğrencinin adını bu kartın arkasına yazıyor. Kırmızı, sarı, yeşil kartlar dolduğu zaman, tüm öğrencilerin isimleri okul bilgisayarnda, uygulamanın yürümesi için yazılmış programın listesinde kayıtlı olduğundan, bu kartlarda adı geçen öğrencilerin isimlerinin yanına, puanlama sistemiyle -sarı -5 puan kırmızı -10 puan yeşil ise +10 puan-, kaç puan duruma uygunsa, puanı veriliyor. Her ayın sonunda tüm öğrencilerin puanlarını toplayan program yüksek puanı elde eden öğrencileri belirliyor. Bu öğrenciler, sınıflarına göre belirlenip ay sonunda, ayın öğrencileri olarak seçiliyorlar. Ayın öğrencilerine de değişik ödüllendirmeler sağlanıyor. Bu ödüllendirme değişik biçilerde yapılabiliyor. Örneğin en ilginç ödüllendirmelerden biri şu: Şuanda, okulda teneffüslere giriş ve çıkış zilleri olarak belirlenmiş değişik müzikler çalıyor. Ayın öğrencisi, eğer okul tarafından onaylanır ise, teneffüs zillerini kendi istediği bir müzik olarak değiştirebiliyor. Mesela, öğrenci çok sevdiği bir müzik parçasını seçip, o günlerde tüm teneffüslerde, veya okulun uygun göreceği ders saatlerinde, bunu zil sesi olarak tüm arkadaşlarının dinlemesini sağlayabiliyor.  

 

Bu yeni uygulamada öğrencilerin “yeşil kart” görmesine sebep olabilecek bazı davranışlar şöyle sıralanıyor:

Derslere olumlu katkı yapmak. (örnek verme, cevap verme, vb)

 • Okul içi ve okul dışı yarışmalara katılmak veya derece almak.

 • Verilen ödev veya görevi güzel yapmak.

 • Sınıf ve ders ile ilgili görev veya sorumluluk almak.

 • Kılık kıyafeti ve temizliği ile her zaman örnek olmak.

 • Okulda gördüğü bir sorunu kendi imkân ve gayretiyle çözmek.

 • Okul işine veya öğretmen ve arkadaşlarına yardımcı olmak.

 • Okul dışı faaliyetlerde ve yarışmalarda okulu temsil etmek.

 • Ortak yapılan faaliyetlerde (gezi vb.) gönüllü olarak çalışmak.

 • Sorumluluk örneği göstererek okul aidatını vaktinde getirmek.

 • Teşekkür etmek veya özür dileyerek hatasını telafi etmek.

 • Okula gelen misafirlere hoş geldiniz demek ve yardımcı olmak

 • Defterini temiz ve düzenli kullanmak.

 • Boş zamanlarını faydalı işlerle değerlendirmek.

 • Okul ve sınıf kütüphanesinden çok faydalanmak, çok okumak.

 • Özgün eser ve ürünler oluşturabilmek.

 • Konuşurken güzel konuşmak, ses tonunu ayarlamak.

 • Sağlığına ve beslenmesine her zaman dikkat etmek.

 • Güzel davranışlar sergileme. (Şiir ezberleme, günlük tutma vb)

  *** Öğretmenin uygun göreceği diğer durum ve davranışlar.

Bu yeni uygulamada öğrencilerin kırmızı kart görmesine sebep olabilecek bazı davranışlar şöyle sıralanıyor:

 

 1. Ders içinde dikkati dağıtacak harekette bulunmak.

 2. Derste izin almadan konuşmak, yerinden kalkmak vb.

 3. Okul araç-gereçlerine zarar vermek.

 4. Arkadaşları ile kavga etmek veya argo konuşmak.

 5. Öğretmenlerine karşı saygısız hareketlerde bulunmak.

 6. Ödevini veya görevini yapmamak.

 7. Sürekli derse geç kalmak veya devamsızlık yapmak.

 8. Sınavlarda kopya çekmeye teşebbüs etmek.

 9. Derste başka dersler veya işler ile ilgilenmek.

 10. Derste bir şeyler yemek, sakız çiğnemek.

 11. Okula cep telefonu veya diğer yasak eşya ve yayın getirmek.

 12. Okul saati içinde bahçe dışına çıkmak, okuldan kaçmak.

 13. Ders araçlarını sık sık unutmak getirmemek.

 14. Okul araçlarını (Bilgisayar, TV… vs.) izinsiz kullanmak.

 15. Okula makyaj, jöle vb. ile veya okul kıyafeti giymeden gelmek.

 16. Tehlikeli şakalar yapmak, arkadaşlarını rahatsız etmek.

 17. Arkadaşlarına veya başkalarına el kol hareketi yapmak.

 18. Öğretmenine sürekli ısrar etmek veya ısrarla itiraz etmek.

 19. Boş derslerde gürültü yapmak, diğer sınıfları rahatsız etmek.

 *** Öğretmenin uygun göreceği diğer durum ve davranışlar.

Bu yeni uygulamada öğrencilerin sarı kart görmesine sebep olabilecek bazı davranışlar şöyle sıralanıyor:

 

 1. Elbisesi düzensiz, kirli olmak veya okula uygun olmamak.

 2. Traşı, saçı, tırnağı vb. okul kurallarına uygun olmamak.

 3. Ödev veya verilen görevi vaktinden geç yapmak.

 4. Sık sık derse geç kalmak veya devamsızlık yapmak.

 5. Arkadaşının veya öğretmeninin sözünü kesmek.

 6. Teneffüslerde koridorda gürültü yapmak veya koşmak.

 7. Tören sırasında konuşmak veya yerine geçmemek.

 8. Sınıf pencerelerinden sarkmak, tehlikeli hareketler yapmak.

 9. Ders öğretmenini yerinde beklememek. (Kapıda vs. beklemek)

 10. Ders araçlarını unutmak getirmemek.

 11. Derse katılmamak, dersi dikkatli dinlememek.

 12. Sınıfı ve bahçeyi kirletmek, yerlere çöp atmak.

 13. Derste izin almadan öğretmen masasının önüne gelmek.

 14. Derste sırasında düzgün oturmamak.

 15. Okulda yüzük, bilezik, küpe, kolye v.b takı takmak.

 16. Karşılaştığı halde öğretmenine selam vermemek.

 17. Mazeretsiz olarak okul aidatını getirmemek.

 18. Karşısındaki ile yüksek sesle konuşmak, bağırmak.

 19. Sağlığına ve beslenmesine dikkat etmemek.

 

*** Öğretmenin uygun göreceği diğer durum ve davranışlar.

 

NOT: Kart gösterme yetkisi tamamen öğretmene ait olup, göstermek veya göstermemek öğretmenin tercihine kalmıştır; öğrencilerin sorgulama ve itiraz hakkı yoktur.

Türkiye’de merakla beklenen İnovasyon Türkiye Fuarı 1-4 Kasım tarihleri arasında İstanbul CNR fuar alanında gerçekleştirildi. Anamur -VB.- Vakıfbank Atatürk Ortaokulu da okulun Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci etkinliği, Balık Temizleme Makinesi ile 1. İNOVASYON TÜRKİYE FUARI’na katıldı. 

 

 1-4 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Alanı 9 ve 10. salonlarda gerçekleştirileştirilen fuara Milli Eğitim Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, TSE, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş destek verdi. Ülkemizdeki  firma ve kuruluşların Ar-Ge, Teknopark, Tekmer gibi teknoloji merkezlerinde büyük emeklerle araştırılmış, geliştirilmiş en ileri ve en yenilikçi projelerinin, ulusal ve uluslar arası tanıtımının yapıldığı ve girişimci kurum, kuruluş ve işadamları ile işbirliği ortamının oluşturulduğu, projelerin hızla üretim safhasına geçirilmesine katkıda bulunulacağı düşünülen fuara, Türkiye genelinden 16  okul Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci etkinliği ile katıldı.

 

 Anamur Vakıfbank Atatürk Ortaokulu da Danışmanlığını Teknoloji ve Tasarım Dersi  Öğretmeni  Ayhan SEZDİRMEZ’in yaptığı 7B sınıfından İbrahim Atmaca'nın Balık Temizleme Makinesi (BALTEM) adlı projesiyle bu fuara katıldı. “Baltem” daha önce mezun olan Hasan Atakan Tutal tarafından düşünülmüş bir balık temizleme makinesi. Bu yıl, danışman öğretmeninin de desteğiyle, İbrahim Atmaca bu makine üzerinde İnovasyon çalışması yaparak 1. Inovasyon Türkiye Fuarında makineyi tanıtma imkanı buldu. 600 firmanın katıldığı fuarda Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci etkinlikleri oldukça ilgi topladı. Ortaokul çağındaki öğrencilerin geleceğe yönelik sorunların çözümü konusunda yenilikçi düşünceleri beğeniyle izlendi.

 

 Balık Temizleme Makinesi ile İbrahim Atmaca da yaptığı sunumlar ile İlimiz, İlçemiz ve Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’nu fuarda başarıyla temsil etti.  Fuar süresince, Cihan Haber Ajansı (CHA), TRT1, Kanal D ve Karadeniz TV ile geliştirdiği proje konusunda röportajlar yapan İbrahim Atmaca’yı ve danışman öğretmeni Ayhan SEZDİRMEZ'i tebrik ediyoruz, Atatürk Ortaokulu'nun da başarılarının devamını diliyoruz.