• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir program düzenledi. Kutlu Doğum Programında Anamur Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de Lisedeki öğrencilerle birlikte çalışmalarını sergilediler. Bu hafta, yurdun pek çok yerinde kutlandığı gibi peygamberimizin doğumu, Anamur’da da Kutlu Doğum etkinlikleriyle hatırlandı. (HABERİN VİDEOSU SAYFA ALTINDA...)

Geçen haftaki müftülük programının ardından, bu hafta da Anamur İmam Hatip Lisesi ve Anamur Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu’nun bir arada sundukları kutlu doğum programı izleyicilerden tam not aldı.  

Her yıl peygamberimizin dünyaya teşrifleri olan Hicri Rebiülevvel ayının 12. gecesi, “Mevlid Kandili” olarak kutlanmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, “Kutlu Doğum Haftası” olarak ilan etmiştir. Her yıl “Kutlu Doğum Haftası” adıyla yurt içinde ve yurt dışında ilmi ve kültürel etkinliklerle kutlanmaktadır.

Program için öğrencilerin sıkı bir çalışma yaptıkları gözden kaçmıyordu. Öğrencileriyle birlikte programı hazırlayan İmam Hatip Lisesi Edebiyat öğretmenleri Münire Budak ve Fatma Özdemir hazırlandıkları süre boyunca öğrencilerinin fazlasıyla gayret ettiklerini belirttiler.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla Programın açılışının ardından, tören, 11. Sınıf öğrencisi TAYİP KURŞUN’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.  Günün anlam ve önemini anlatan ve Kutlu Doğum Haftası programının açılış konuşmasını yapan İmam Hatip Lisesi okul müdürü MUSTAFA ŞEN’in ardından, slayt gösterisine geçildi.

Programın devamında, İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin ve Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin, hazırladığı şiir ve ilahi dinletisi yer aldı. Şiirleri, Sevdenur Büyükacar, Sinem Mercan, Abdullatif Navgasin, Fatih Bozkurt seslendirdi. İlahileri, Amine Aydın, Beste Püryan, Ayşegül, Şeyda Bekar selendirdi. Son olarak, İmam Hatip Lisesi Edebiyat öğretmenleri Münire Budak ve Fatma Özdemir’in öğrencileriyle hazırlamış oldukları “YİTİK EZANLAR” adlı tiyatro oyunun sergilenmesiyle program sona erdi.

 

Programın hazırlanması sürecinde, öğrencilere ve öğretmenlere destek olan İmam Hatip Lisesi müdür yardımcısı ÜMİT AKIN aynı zamanda programın sunuculuğunu da yaptı.

 

Uğur Yıldız: Bilal-i Habeşi rolünde,

Yasin Altun: Hz. Ebu Bekir

Tayyip Kurşun: Emir

Ali Yıldırım: Musab

Ogün Koç: Abbas

Enes Güçük: Küçük Çocuk Raşit

Fatih Bozkurt: Tiyatronun Sunucusu

Arif Şimşek: Ebu Cafer

Yahya Kaş: İmam

Mehmet Şimşek:

Can Dilber

Şevket Durdu

Veli Gümüş

Ahmet Bilir

Nail

 

Hakan Al ve İsa Aydın: Tiyatro içindeki “Ey Nebi” İlahisini söylediler.

Fatih Kılıç: Törenin ve Tiyatronun fonlarının ve müziklerinin yürütülmesi.

Batuhan Şen: Slayt gösterilerinin yürütülmesi.

Mehmet Tahir Aslan: Perdenin denetimi.

Engin Akkuş ve Tevfik Kalemci: Işık ve ses ayarı.

Burak Örs: Dekor yerleşimi ve düzeni.

Özlem Özdemir: Suflör

Yunus Emre Aslan ve Ahmet Beraç: Mikrofon ve ses denetimi.

 

Programın Ses ve Işık techizatını AS Müzik sağladı.      

 

imam-hatip-lisesi-kutlu-dogum81.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum58.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum39.jpgcengiz-topel-imam-hatip-ortaokulu.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum75.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum28.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum72.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum64.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum57.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum36.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum74.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum38.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum69.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum22.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum85.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum70.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum16.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum95.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum31.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum61.jpganamur-imam-hatip-lisesi-kdogum79.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum93.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum73.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum90.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum20.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum91.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum8.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum25.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum26.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum9.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum27.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum62.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum68.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum15.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum56.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum94.jpgcengiz-topel-ortaokulu.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum14.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum89.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum77.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum55.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum11.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum86.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum76.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum45.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum37.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum41.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum66.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum80.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum1.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum12.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum84.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum51.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum63.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum60.jpgkutlu-dogum-davetiyesi.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum65.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum32.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum29.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum52.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum78.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum92.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum87.jpganamur-cengiz-topel-ortaokulu.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum40.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum88.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum82.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum7.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum19.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum43.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum71.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum17.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum67.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum59.jpg

Albums

Kategori Güncel Haberler