• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

  (Haberin Videosu Sayfa Altındadır)

 Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıl Dönümü anısına hazırlamış olduğu programla göz doldurdu. Geceye, katılanlar arasında Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur Garnizon Komutanı Ekrem Kesikbaş, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Adalet ve Kalkınma Partisi –AKP- Anamur ilçe Başkanı Ahmet Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi –MHP- Anamur ilçe Başkanı Ramazan Yalçın da vardı. Ayrıca oldukça kalabalık bir vatandaş da programı izledi.

Program bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra, 12. Sınıf öğrencisi Süleyman Kurşun’un Kur’an-ı Kerim’den bir bölüm okumasıyla başladı. Daha sonra, Okul müdürü Haşim Bilgiç, Çanakkale Savaşı’nın tarihsel önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Okul müdürünün konuşmasının ardından,Çanakkale Savaşı konulu slayt gösterisi ile programa devam edildi.Okulun Edebiyat öğretmeni Hanifi Yurdagül, “babasını, Çanakkale’ye anne karnındayken uğurlayan bir Çanakkale yetiminin hikayesini” konu alan duygu yüklü bir şiir okudu.

 

Programın sonunda, İmam Hatip Lisesi Tiyatro kulübü öğrencileri, okulun Edebiyat Öğretmeni Münire Budak tarafından hazırlanan “Kalbin Düştüğü Topraklar” adlı tiyatro oyununu sergilediler. Oyunda, özellikle Seyit Onbaşı’nın ağır top güllesini topun ağzına verip düşman gemisini vurmasını anlatan sahne, seyircilerin beğenisini kazandı. Tüm izleyenlerin beğenisini kazanan programın sonunda, salondaki herkesin öğrencileri ayakta alkışladığı görüldü.

 

 Anamur İmam Hatip Lisesi 18 Mart 2011 tarihinde de görkemli bir Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Düzenlemişti.

18 Mart Programının içeriği şöyleydi:

*Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
* Okul Müdürü Haşim Bilgiç'in konuşması.
* Kur'an-ı Kerim okunması
* Şiir Dinletisi
* Çanakkale Savaşını konu alan, Okulun öğrencilerinin edebiyat Dersi öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları "Kalbin Düştüğü Toprak" isimli tiyatro oyununun sergilenmesi.

Kategori Güncel Haberler

(Haberin Videosu Sayfanın En Altındadır.)

Anamur'da İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

İstiklal Marşının kabulünün 95. Yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı, Anamur Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Anamur Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

14 Mart 2016 tarihinde, Anamur Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur İlçe Garnizon Komutanı, Anamur Cumhuriyet Başsavcısı, Anamur Belediye Başkan Vekili Ahmet Karan, Anamur İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi müddürü Vakkas Alçın yaptı. Alçın, konuşmasında İstiklal Marşının Milletimiz için ifade ettiği değeri ve Mehmet Akif Ersoy’un bu büyük marşı hangi şartlar altında yazdığını vurguladı.

Okul müdürünün konuşmanın ardından İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Vehbi Rahman Fazlıoğlu, Mehmet Akif Ersoy'un “Bülbül” Şiirini Okudu. Bunun sonrasında, Mehmet Akif Ersoy Belgeseli izlendi. Programda daha sonra, Mehmet Akif Ersoy'un “Küfe” Şiiri -Drama olarak canlandırıldı. Dramada Suat Mert, Ali Yıldırım, Nur Melek, İpek Kar rol aldılar.

İstiklal Marşı'nın “Ezbere Okuma Yarışması”nda Dereceye Giren Öğrenci 11/AA sınıfından İsa Aydın İstiklal Marşı'nı Okudu. Son olarak, İmam Hatip Lisesi Öğrencileri tarafndan hazırlanan, “Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy” adlı oyun Sergilendi. Oyunda, okul öğrencileri, Hamdi Baz, Lütfiye, Faruk Koç, İsa Aydın, Nazmi Gözübüyük, Hasan Ali Bal, Furkan Ekinci, Ahmet Selman, Lütfiye Geçgel, İbrahim Yılmaz, Talha Ünlü rol aldılar.

Gecenin sunuculuğunu, İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencileri, İbrahim Han ve Beyza Kırıcı yaptı.

Okulun Edebiyat öğretmeni Münire Budak ve öğrencileri tiyatro ve tören için iki hafta boyunca çalışmışlar. Bu süre boyunca, okulun diğer Edebiyat öğretmenleri, Salim Acabey, Fatma Özedemir, Hatice Kübra Şimşek de öğrencilerin hazırlanmasında yoğun emek harcamışlar.

 

anamur-imam-hatip-akif41.jpganamur-imam-hatip-akif33.jpganamur-imam-hatip-akif25.jpganamur-imam-hatip-akif40.jpganamur-imam-hatip-akif51.jpganamur-imam-hatip-akif39.jpganamur-imam-hatip-akif6.jpganamur-imam-hatip-akif9.jpganamur-imam-hatip-akif56.jpganamur-imam-hatip-akif58.jpganamur-imam-hatip-akif35.jpganamur-imam-hatip-akif16.jpganamur-imam-hatip-akif38.jpganamur-imam-hatip-akif23.jpganamur-imam-hatip-akif8.jpganamur-imam-hatip-akif63.jpganamur-imam-hatip-akif60.jpganamur-imam-hatip-akif61.jpganamur-imam-hatip-akif48.jpganamur-imam-hatip-akif62.jpganamur-imam-hatip-akif49.jpganamur-imam-hatip-akif53.jpganamur-imam-hatip-akif15.jpganamur-imam-hatip-akif59.jpganamur-imam-hatip-akif10.jpganamur-imam-hatip-akif11.jpganamur-imam-hatip-akif36.jpganamur-imam-hatip-akif.jpganamur-imam-hatip-akif3.jpganamur-imam-hatip-akif27.jpganamur-imam-hatip-akif22.jpganamur-imam-hatip-akif26.jpganamur-imam-hatip-akif54.jpganamur-imam-hatip-akif18.jpganamur-imam-hatip-akif34.jpganamur-imam-hatip-akif46.jpganamur-imam-hatip-akif1.jpganamur-imam-hatip-akif42.jpganamur-imam-hatip-akif13.jpganamur-imam-hatip-akif30.jpganamur-imam-hatip-akif24.jpganamur-imam-hatip-akif37.jpganamur-imam-hatip-akif5.jpganamur-imam-hatip-akif29.jpganamur-imam-hatip-akif28.jpganamur-imam-hatip-akif45.jpganamur-imam-hatip-akif12.jpganamur-imam-hatip-akif7.jpganamur-imam-hatip-akif50.jpganamur-imam-hatip-akif44.jpganamur-imam-hatip-akif20.jpganamur-imam-hatip-akif57.jpganamur-imam-hatip-akif14.jpganamur-imam-hatip-akif4.jpganamur-imam-hatip-akif32.jpganamur-imam-hatip-akif17.jpganamur-imam-hatip-akif47.jpganamur-imam-hatip-akif21.jpganamur-imam-hatip-akif43.jpganamur-imam-hatip-akif55.jpganamur-imam-hatip-akif52.jpganamur-imam-hatip-akif2.jpganamur-imam-hatip-akif19.jpganamur-imam-hatip-akif64.jpganamur-imam-hatip-akif31.jpg

 

Kategori Güncel Haberler

Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir program düzenledi. Kutlu Doğum Programında Anamur Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de Lisedeki öğrencilerle birlikte çalışmalarını sergilediler. Bu hafta, yurdun pek çok yerinde kutlandığı gibi peygamberimizin doğumu, Anamur’da da Kutlu Doğum etkinlikleriyle hatırlandı. (HABERİN VİDEOSU SAYFA ALTINDA...)

Geçen haftaki müftülük programının ardından, bu hafta da Anamur İmam Hatip Lisesi ve Anamur Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu’nun bir arada sundukları kutlu doğum programı izleyicilerden tam not aldı.  

Her yıl peygamberimizin dünyaya teşrifleri olan Hicri Rebiülevvel ayının 12. gecesi, “Mevlid Kandili” olarak kutlanmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, “Kutlu Doğum Haftası” olarak ilan etmiştir. Her yıl “Kutlu Doğum Haftası” adıyla yurt içinde ve yurt dışında ilmi ve kültürel etkinliklerle kutlanmaktadır.

Program için öğrencilerin sıkı bir çalışma yaptıkları gözden kaçmıyordu. Öğrencileriyle birlikte programı hazırlayan İmam Hatip Lisesi Edebiyat öğretmenleri Münire Budak ve Fatma Özdemir hazırlandıkları süre boyunca öğrencilerinin fazlasıyla gayret ettiklerini belirttiler.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla Programın açılışının ardından, tören, 11. Sınıf öğrencisi TAYİP KURŞUN’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.  Günün anlam ve önemini anlatan ve Kutlu Doğum Haftası programının açılış konuşmasını yapan İmam Hatip Lisesi okul müdürü MUSTAFA ŞEN’in ardından, slayt gösterisine geçildi.

Programın devamında, İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin ve Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin, hazırladığı şiir ve ilahi dinletisi yer aldı. Şiirleri, Sevdenur Büyükacar, Sinem Mercan, Abdullatif Navgasin, Fatih Bozkurt seslendirdi. İlahileri, Amine Aydın, Beste Püryan, Ayşegül, Şeyda Bekar selendirdi. Son olarak, İmam Hatip Lisesi Edebiyat öğretmenleri Münire Budak ve Fatma Özdemir’in öğrencileriyle hazırlamış oldukları “YİTİK EZANLAR” adlı tiyatro oyunun sergilenmesiyle program sona erdi.

 

Programın hazırlanması sürecinde, öğrencilere ve öğretmenlere destek olan İmam Hatip Lisesi müdür yardımcısı ÜMİT AKIN aynı zamanda programın sunuculuğunu da yaptı.

 

Uğur Yıldız: Bilal-i Habeşi rolünde,

Yasin Altun: Hz. Ebu Bekir

Tayyip Kurşun: Emir

Ali Yıldırım: Musab

Ogün Koç: Abbas

Enes Güçük: Küçük Çocuk Raşit

Fatih Bozkurt: Tiyatronun Sunucusu

Arif Şimşek: Ebu Cafer

Yahya Kaş: İmam

Mehmet Şimşek:

Can Dilber

Şevket Durdu

Veli Gümüş

Ahmet Bilir

Nail

 

Hakan Al ve İsa Aydın: Tiyatro içindeki “Ey Nebi” İlahisini söylediler.

Fatih Kılıç: Törenin ve Tiyatronun fonlarının ve müziklerinin yürütülmesi.

Batuhan Şen: Slayt gösterilerinin yürütülmesi.

Mehmet Tahir Aslan: Perdenin denetimi.

Engin Akkuş ve Tevfik Kalemci: Işık ve ses ayarı.

Burak Örs: Dekor yerleşimi ve düzeni.

Özlem Özdemir: Suflör

Yunus Emre Aslan ve Ahmet Beraç: Mikrofon ve ses denetimi.

 

Programın Ses ve Işık techizatını AS Müzik sağladı.      

 

imam-hatip-lisesi-kutlu-dogum81.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum58.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum39.jpgcengiz-topel-imam-hatip-ortaokulu.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum75.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum28.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum72.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum64.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum57.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum36.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum74.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum38.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum69.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum22.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum85.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum70.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum16.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum95.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum31.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum61.jpganamur-imam-hatip-lisesi-kdogum79.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum93.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum73.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum90.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum20.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum91.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum8.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum25.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum26.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum9.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum27.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum62.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum68.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum15.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum56.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum94.jpgcengiz-topel-ortaokulu.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum14.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum89.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum77.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum55.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum11.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum86.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum76.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum45.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum37.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum41.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum66.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum80.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum1.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum12.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum84.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum51.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum63.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum60.jpgkutlu-dogum-davetiyesi.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum65.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum32.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum29.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum52.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum78.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum92.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum87.jpganamur-cengiz-topel-ortaokulu.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum40.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum88.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum82.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum7.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum19.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum43.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum71.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum17.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum67.jpgimam-hatip-lisesi-kutlu-dogum59.jpg

Albums

Kategori Güncel Haberler