• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

  (Haberin Videosu Sayfa Altındadır)

Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıl Dönümü anısına hazırlamış olduğu programla göz doldurdu. Geceye, katılanlar arasında Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur Garnizon Komutanı Ekrem Kesikbaş, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Adalet ve Kalkınma Partisi –AKP- Anamur ilçe Başkanı Ahmet Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi –MHP- Anamur ilçe Başkanı Ramazan Yalçın da vardı. Ayrıca oldukça kalabalık bir vatandaş da programı izledi.

Program bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra, 12. Sınıf öğrencisi Süleyman Kurşun’un Kur’an-ı Kerim’den bir bölüm okumasıyla başladı. Daha sonra, Okul müdürü Haşim Bilgiç, Çanakkale Savaşı’nın tarihsel önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Okul müdürünün konuşmasının ardından,Çanakkale Savaşı konulu slayt gösterisi ile programa devam edildi.Okulun Edebiyat öğretmeni Hanifi Yurdagül, “babasını, Çanakkale’ye anne karnındayken uğurlayan bir Çanakkale yetiminin hikayesini” konu alan duygu yüklü bir şiir okudu.

 

Programın sonunda, İmam Hatip Lisesi Tiyatro kulübü öğrencileri, okulun Edebiyat Öğretmeni Münire Budak tarafından hazırlanan “Kalbin Düştüğü Topraklar” adlı tiyatro oyununu sergilediler. Oyunda, özellikle Seyit Onbaşı’nın ağır top güllesini topun ağzına verip düşman gemisini vurmasını anlatan sahne, seyircilerin beğenisini kazandı. Tüm izleyenlerin beğenisini kazanan programın sonunda, salondaki herkesin öğrencileri ayakta alkışladığı görüldü.

 

Mersin’de düzenlenen Hafızlık, En Güzel Kur’an-ı Kerim Ve Ezan Okuma Yarışmalarında, Kur’an-ı Kerim okuma dalında ve en güzel ezan okuma dalında, Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri üçüncü oldular. Kur’an-ı Kerim okuma dalında 11. sınıf öğrencisi Emrullah Şahin, en güzel ezan okuma dalında da 12. sınıf öğrencisi Süleyman Kurşun üçüncü oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mersin İmam Hatip ve Anadolu İmam Hatip Liseleri arası il içi hafızlık, Kur’an-ı Kerim okuma ve ezan okuma yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

ANAMUR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ OKUL MÜDÜRÜ HAŞİM BİLGİÇ

Bu yıl Erdemli ilçesinde Hafız Emin Şekerci Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmalarda, en güzel ezan okuma dalında Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Süleyman Kurşun, Kur’an-ı Kerim okuma dalında da aynı lisenin -Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi- öğrencisi Emrullah Şahin üçüncü oldu. Hafızlık dalında birinci olan görme engelli hafız öğrenci Ekrem Uçar da izleyenlerin takdirini kazandı.

Tarsus Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Uçar’ın ardından Mersin İmam Hatip Lisesi’nden Samet Şeker ikinci, Barbaros Hayrettin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ramazan Demir’de hafızlık dalında üçüncü oldu.
Kur’an-ı Kerim okuma dalında, Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hasan Doğan birinci, Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Ali Pantaş ise ikinciliği elde etti.


Ayrıca, en güzel ezan okuma dalında da Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hakan Köse birinci, Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ertuğrul Gazi Aydın ise ikinciliğe seçildi.


Törende görme engelli hafız öğrenci Ekrem Uçar’a ödülünü veren Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe, “İmam Hatip okulları devletle milletin bağdaştığı, kaynaştığı, devletin milletine teveccüh ettiği zaman milletinin de nasıl bir teveccühle devletine yardımcı olduğunun en güzel örneğidir” dedi. Altınla ödüllendirilen Hafız Uçar başarısıyla göz doldurdu, salondakiler tarafından da dakikalarca alkışlandı.


Müspet ilimler olmadan Kur’an’ın şifrelerinin çözülmesinin, insanlığa anlatılmasının mümkün olmadığını ifade eden Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe, “İşte İmam Hatipler dini bilgilerin yanında Kur’an-ı Kerim’in yanında müspet ilimleri de gençlerimize, çocuklarımıza benimsetiyor. Kurulduğu günden bugüne güzel hizmetlerde bulundular. Bugün bu yarışmaya katılan çocuklarımızı cesaretlerinden dolayı kutluyorum. Tabi hafızlıkta Ekrem Uçar kardeşimiz birinci oldu. Belki dünya ışığını madde ışığını almada engelli ancak aldığı eğitimle, aldığı feyizle kendisini yetiştiriyor, toplumu aydınlatmada bir önder olacak, kendisi ışık saçacak” diye konuştu.