• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

Pazartesi, 05 Kasım 2012 23:46

Anamur VB. Atatürk Ortaokulu İnovasyon Fuar'ından Döndü

Yazan 
Öğeyi Oyla
(3 oy)
Anamur VB. Atatürk Ortaokulu İnovasyon Fuarı Anamur VB. Atatürk Ortaokulu İnovasyon Fuarı

Türkiye’de merakla beklenen İnovasyon Türkiye Fuarı 1-4 Kasım tarihleri arasında İstanbul CNR fuar alanında gerçekleştirildi. Anamur -VB.- Vakıfbank Atatürk Ortaokulu da okulun Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci etkinliği, Balık Temizleme Makinesi ile 1. İNOVASYON TÜRKİYE FUARI’na katıldı. 

 

 1-4 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Alanı 9 ve 10. salonlarda gerçekleştirileştirilen fuara Milli Eğitim Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, TSE, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş destek verdi. Ülkemizdeki  firma ve kuruluşların Ar-Ge, Teknopark, Tekmer gibi teknoloji merkezlerinde büyük emeklerle araştırılmış, geliştirilmiş en ileri ve en yenilikçi projelerinin, ulusal ve uluslar arası tanıtımının yapıldığı ve girişimci kurum, kuruluş ve işadamları ile işbirliği ortamının oluşturulduğu, projelerin hızla üretim safhasına geçirilmesine katkıda bulunulacağı düşünülen fuara, Türkiye genelinden 16  okul Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci etkinliği ile katıldı.

 

 Anamur Vakıfbank Atatürk Ortaokulu da Danışmanlığını Teknoloji ve Tasarım Dersi  Öğretmeni  Ayhan SEZDİRMEZ’in yaptığı 7B sınıfından İbrahim Atmaca'nın Balık Temizleme Makinesi (BALTEM) adlı projesiyle bu fuara katıldı. “Baltem” daha önce mezun olan Hasan Atakan Tutal tarafından düşünülmüş bir balık temizleme makinesi. Bu yıl, danışman öğretmeninin de desteğiyle, İbrahim Atmaca bu makine üzerinde İnovasyon çalışması yaparak 1. Inovasyon Türkiye Fuarında makineyi tanıtma imkanı buldu. 600 firmanın katıldığı fuarda Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci etkinlikleri oldukça ilgi topladı. Ortaokul çağındaki öğrencilerin geleceğe yönelik sorunların çözümü konusunda yenilikçi düşünceleri beğeniyle izlendi.

 

 Balık Temizleme Makinesi ile İbrahim Atmaca da yaptığı sunumlar ile İlimiz, İlçemiz ve Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’nu fuarda başarıyla temsil etti.  Fuar süresince, Cihan Haber Ajansı (CHA), TRT1, Kanal D ve Karadeniz TV ile geliştirdiği proje konusunda röportajlar yapan İbrahim Atmaca’yı ve danışman öğretmeni Ayhan SEZDİRMEZ'i tebrik ediyoruz, Atatürk Ortaokulu'nun da başarılarının devamını diliyoruz. 

Son Düzenlenme Pazar, 20 Ekim 2013 22:59