• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

Çarşamba, 13 Mart 2013 21:41

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Proje İçin Gittiği Letonya’dan Döndü

Yazan 
Öğeyi Oyla
(6 oy)
Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Vakıfbank Atatürk Ortaokulu

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Öğretmenleri, devam etmekte olan Avrupa Birliği destekli Comenius projeleri, "TRECON - The Real Colors of Nature" - "Doğanın Gerçek Renkleri" projesinin altıncı ayağı olan, Letonya'da yapılan 6. genel toplantıdan döndüler. VB. Atatürk Ortaokulunu temsilen Letonya'nın Liepaja şehrinde bir hafta çeşitli toplantılara katılan, projelerinin Letonya'dan ortağı olan okulu, -"Liepaja 7. Vidusskola"yı- ziyaret edip okuldaki öğretmenlerle, eğitimin geliştirilmesi amaçlı, koordinasyon ve işbirliği çalışmalarında bulunan üç kişilik heyet haftasonu Anamur'a döndü. Öğretmenler, Ayhan Sezdirmez, Adil Tekin ve Mesut Budak,  bir hafta Letonya'da -Latvia-, Liepaja ilinde, toplantılara katıldıklarını, projenin koordinatör okulu olarak, orada, okullarını en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını, okullarının ve Anamur'un tanıtımını yapmaya gayret ettiklerini belirttiler.

 

Heyetteki öğretmenler, gittikleri okulda -Liepaja 7. Vidusskola'da-, sınıflarda işlenen derslere konuk oldu, okuldaki öğrencilerin motivasyonlarını, derslere katılımlarını, sosyal ve ekonomik koşullarını ve öğretmenlerin derslerdeki başarıyı artırmak için uyguladıkları yöntemleri, ders işleme metodlarını kendi okullarındaki koşullarla ve ders işleme metodlarıyla karşılaştırma imkanı bulduklarını belirttiler. Letonya'da soğuğun oldukça sıkıntı verici olması, hava sıcaklığının tüm hafta boyunca çok düşük değerlerde seyretmesi dışında, genel olarak, projenin 6. ayağı olan Liepaja'daki bir haftalık toplantının oldukça verimli bir süreç olduğunu da eklediler.

 

Heyet, okuldaki çalışmalarının yanısıra, program dahilinde, Liepaja ilindeki tarihi mekanları, Müzeleri, kültürel alanları, üretim tesislerini ve resmi kurumları da ziyaret etti. Liepaja Şehir Konseyi -Liepaja City Council-, Liepaja Metalurji Müzesi -Liepaja's Metalurgs Museum-, Liepaja Amber Taşı -Kehribar Taşı- İşleme Tesisleri - Liepaja's Amber Processing Workshop- ziyaret ettikleri yerlerden bazılarıydı.

Son Düzenlenme Pazar, 20 Ekim 2013 22:53