• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

Pazar, 21 Ekim 2012 15:56

Vb. Atatürk Ortaokulu Yeni Projesi İle İstanbul'a Gidiyor Özel

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)
Vb. Atatürk Ortaokulu Yeni Projesi İle İstanbul'a Gidiyor Vb. Atatürk Ortaokulu Yeni Projesi İle İstanbul'a Gidiyor

 VB. Atatürk Ortaokulu Yeni Projesi İle İstanbul'a Gidiyor (Haberin Videosu Sayfa Altında)

 

 Anamur -VB.- Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Türkiyede Büyük firmaların katılımıyla gerçekleştirilecek 1. İnovasyon Türkiye Fuarına 1 öğrenci ile katılım sağlayacak. Okulun Öğrencilerinden, 7B sınıfından İbrahim Atmaca, Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerinin de yardımıyla, VB. Atatürk Ortaokulu'nun önceki yıllardan öğrencisi Hasan Atakan Tutal'ın yapmış olduğu Balık Temizleme Makinesini inovasyona tabi tutarak geliştirdi. Şimdi, bu çalışmayı 1-4 kasım 2012 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezinde yapılacak olan “İnovasyon Türkiye Fuarı'nda” okul için ayrılmış bir standda sergileyecek. 1-4 kasım 2012 tarihlerinde tüm Türkiye'den katılımcıların yer alacağı bu fuara, Teknoloji Tasarım Dersi Öğretmeni Ayhan Sezdirmez ve 7B sınıfından İbrahim Atmaca, “BALTEM” adlı çalışmalarını sergilemek için katılacaklar. Okulda yaptıkları çalışma, Balık Temizleme Makinesi (BALTEM) İstanbul'da görücüye çıkacak.

 
 

Anamur VB. Atatürk İlköğretim Okulu, zaten, Itec Yenilikçi Teknolojiler Genel Müdürlüğünün Geleceğin teknolojik Sınıfları Projesi 3. faz çalışmasını pilot okul olarak yürütüyordu. Itec projelerinin 3. faz teması “inovasyon”. Atatürk İlköğretim öğrencileri de bu konuda gruplarını oluşturmuş ve seçtikleri konu üzerine araştırmalar yapmışlardı. Öğrenciler tarafından, konuyla ilgili röportajlar yapıldı, şimdi de öğrenciler projeleri için, kendi düşüncelerini oluşturup modelleme çalışması yapacaklar.

 

 

  VB. Atatürk Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Dersi öğretmeni Ayhan Sezdirmez'e ve 7/B sınıfı öğrencisi İbrahim Atmaca'ya, İstanbul'da, katılacakları 1. İnovasyon Türkiye Fuarının başarılı geçmesi dileklerimizi bildiriyoruz.

 

Tüm sektörlerden en yeni, en ileri, Türkiye’de ilk defa sergilenecek yüzlerce projeyi bir araya getirecek İNOVASYONTÜRKİYE 2012 FUARI, 01-04 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI, TÜBİTAK ve KALKINMA AJANSLARI’nın desteklediği projeler ve TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ’nün patent verdiği en son ürünlerin sergileneceği İNOVASYON TURKİYE 2012 FUARI, bir ilk olmanın yanı sıra, henüz açılmadan sanayicilerin, işadamlarının, girişimcilerin ve medyanın yakından takip ettiği bir organizasyon haline geldi.

Son Düzenlenme Pazar, 20 Ekim 2013 23:02

Ortam

sponsor
anamurhaberler.com anamurhaberler.com