• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

Anamur Vakıfbank Atatürk İlköğretim Okulu -VB. Atatürk İÖO- 8. Sınıflar için kep atma töreni -Mezuniyet gecesi- ve sene sonu kültür programını birlikte yaptı. Anamur VB. Atatürk İÖO. Sene sonu eğlencesi düzenledi. Anamur VB. Atatürk İÖO.'nun Kültür ve Mezuniyet Gecesi saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Programın sunuculuğunu Sınıf öğretmeni Erol Değirmenci yaptı. 8. sınıfların ve diğer sınıfların kutlama için yaptıkları hazırlıklar, eğlenceli folklor ve dans gösterileri katılımcıların beğenisini topladı. Gecede, Matematik öğretmeni Ali Yücel kendi sazıyla türkü söyledi. Sınıf öğretmeni Fatma Çetinkaya'nın yan flütle çaldığı parçaları, anasınıfı öğretmeni Sultan Güven seslendirdi. Gecede ayrıca, beden eğitimi öğretmeni Süreyya Türkhan'ın çalıştırdığı öğrenciler de bir jimnastik gösterisi sergilediler. Müzik öğretmeni Melih Gençoğulları'nın çalıştırdığı öğrenciler ise kendi kemanlarıyla bazı parçalar çaldılar. Anasınıfları da hazırladıkları gösterileri sergilediler. 1/A sınıfı öğrencileri Karadeniz yöresi halkoyunları gösterisi sunarken, Okul öğretmenlerinden Ahmet Sinat, Ahmet Göncü ve Sinan Güven de kısa müzik dinletileri yaptılar. 6/A, 5/E ve 3/D sınıfı öğrencileri de hazırladıkları skeç ve dans gösterilerini sergilediler. Okulun Kafkas Halkoyunları ekibi de oldukça güzel bir gösteri yaptı. Okulun 5/C sınıfı öğrencilerinden Kaan Aslan da bir playback gösterisi sundu. Gösterileri, Anamur kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yetkililer, okul müdürü Mustafa Cengiz, müdür yardımcıları, okuldaki öğretmenler, öğrencilerin velileri ve diğer vatandaşlar izledi.

 

Gecede, okul 1.sine, okul 2.sine ve okul 3. süne ödülleri verildi. Önceki hafta, “Baltum: Balık Tutma Makinası” projesiyle Mersin il temsilciliğini kazanmış olan ve projesiyle Ankara'ya gitmeye hak kazanmış olan Barış Aslan Müftüoğlu ve danışmanı, okulun Teknoloji Ve Tasarım Dersi öğretmeni Fatma Körhasanoğulları’na teşekkür belgeleri verildi.

Ayrıca, İbrahim Atmaca'ya İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nda birinci geldiği için; Cansu Aslan’a karete spor dalında Mersin İl Birincisi olduğu için; Görsel Sanatlar -Resim- Öğretmeni Doğan Tekin’e çalışmaları Monami resim yarışmasında ve Anamur Halk Kütüphanesi tarafından düzenlenen İlköğretim Okulları arası resim yarışmasında, okula iki dalda birincilik getirdiği için; Toplam Kalite Ekibi ile Relaks Ekibi'nden Ayhan Sezdirmez ve diğer ekip üyelerine Anamur birincisi, Mersin ikincisi oldukları için; okulun minik erkekler takımına Mersin Kros Yarışması’nda erkekler il ikincisi oldukları için; minik kızlar kros takımına Mersin il üçüncüsü oldukları için; Voleybol Yıldız erkekler takımına Mersin il üçüncüsü oldukları için; okulun Yıldız Erkekler Voleybol Takımı’na, Okulun Toplam Kalite Yönetimi motivasyon ekibi tarafından yapılan deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilerine; son olarak da, okulun Sosyal Etkinlik Kurulu tarafından desteklenen Cengiz Topel İlköğretim Okulu’nun “Pastamı Paylaşırmısın?” organizasyonuna ve Zehra Marulyalı İlköğretim Okulunun “Kendini Evinde Hisset.” organizasyonuna destek verdikleri için okul velilerine plaket ve teşekkür belgeleri dağıtıldı. Belgelerin dağıtılması sırasında, bazı veliler ve vatandaşlar konferans salonunda devam eden okulun resim sergisini de gezdiler.


Öğrencilerin ve öğretmenlerin önceden oldukça sıkı çalıştıkları, yoğun gayret harcadıkları görülebiliyordu. VB. Atatürk İÖO'nun tüm öğrencilerini, tüm öğretmenleri ve personeli, tabi özellikle mezun olan 8. sınıf öğrencilerini tekrar tebrik eder, Anamur VB. Atatürk İlköğretim Okulu'nun da başarılarının devamını dileriz.

Kategori Güncel Haberler

 (Haberin Videosu Sayfa Altındadır)

Bugün, Adana-Anamur-Alanya-Antalya, D-400, karayolunda meydana gelen kazada Fatma Tulu yaşamını kaybetti. Mersin'in Anamur ilçesinde Elim bir Trafik kazası meydana geldi. Bu elim kazayı, kaza yerinin hemen yanında bulunan oto galerisi ve apartman güvenlik kameraları da kaydetmiştir. Dün akşam üzeri, Mersin’e çocuklarının yanına gitmek için hazırlık yapan 55 yaşındaki Fatma Tulu (57 yaşında) ile eşi Aydın Tulu(64 yaşında) ile bu sabah saat 10:00 gibi Pazar alışverişi yapmak için adana-antalya yolunun devlet hastanesi kavşağı üzerinde bulunan semt pazarına gelmişlerdi. Talihsiz kadın, 10:26’da Pazarda alışverişini tamamladıktan sonra, yoldan geçmeye çalışmış fakat yolun hemen kenarında park etmiş bulunan kamyonetin görüş açısını daraltması sebebiyle bir anda yola fırlamış. Bu sırada ana caddede seyir halindeki 33 LV 418 plakalı aracın hızla çarpması sonucu yaklaşık 4 metre havaya savrularak yolda 15 metre öteye savrulmuştur. Fatma Tulu, olay yerinde derhal hayatını kaybetmiştir. Kadına çarpan aracın şoförü Hüseyin Kımırtı 33 LV 418 plakalı araç yolun en soluna kadar hızla kaçmaya çalışmasına rağmen yaşlı kadına, Fatma Tulu’ya, çarpmıştır. Bölgeye bir dakika içinde, çok sayıda polis ekibi ulaşmış, sağlık ekipleri de polisten kısa bir süre sonra olay yerine ulaşmış, fakat, 1955 doğumlu Fatma Tulu olay yerinde yaşamını yitirmiştir.

Fatma Tulu’nun ölüm haberini öğrenen yakınları ile olay sırasında yanında olan eşi fenalık geçirdi. Bölgeye toplanan vatandaşlar Fatma Tulu’nun eşini ve yakınlarını sakinleştirmeye çalışmışlar; eşi Aydın Tulu'yu da olay yerinden uzaklaştırmaya çalışmışlardır. Yaşlı adam ‘canım gitti canım, ben burayı bırakıp da başka hiç bir yere gidemem’ diye sürekli ağlamış, ancak, olaydan uzun bir müddet geçtikten sonra, cenazenin kaldırılmasının ardından, olay yerinden götürülebilmiştir. Aracı kullanan, Hüseyin Kımırtı ise Anamur Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüş ifadesi alınmaya başlanmıştır. Savcılığın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından yaşlı kadına çarpan araç yoldan çekilmiş; Yaşlı kadın Fatma Tulu’nun cenazesi ise kaldırılmıştır. Anamur-Alanya yolu trafiğe yeniden açılmış, itfaiye araçlarıyla yıkanmıştır. Kaza sonrasında, fenalık geçiren cenazenin eşine ve yakınlarına Anamur Devlet Hastanesinin sağlık görevlileri yardımcı olmuş, sakinleştirmeye çalışmışlardır.

 *** OLAYDA HAYATINI KAYBEDEN FATMA TULU'YA ALLAHTAN RAHMET, EN BAŞTA EŞİ AYDIN TULU'YA VE TÜM DİĞER YAKINLARINA SABIR VE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ.