• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

Pazar, 11 Kasım 2012 00:00

Anamur VB. Atatürk Ortaokulu'nda 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni Özel

Yazan 
Öğeyi Oyla
(3 oy)
Anamur VB. Atatürk Ortaokulu'nda 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni Anamur VB. Atatürk Ortaokulu'nda 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni

(Haberin Videosu Sayfa Altında)

Yurdun her yerinde olduğu gibi, Anamur'da da Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 74. yıldönümünde saygıyla anıldı. İlçede, Meydan'daki Anma töreni, saat 09:05’te başladı. Bu törende, Belediye başkanlığının, Anamur Kaymakamlığının, Anamur Garnizon komutanlığının, Anamur Cumhuriyet Başsavcılığının, Anamur'daki siyasi partilerin, devlet dairelerinin ve baro başkanlığının çelenkleri sunuldu.

Anamur'da 10 Kasım Atatürk’ü anma Programı yalnızca merkezde değil okullarda da yapıldı. Anamur -Vakıfbank- VB. Atatürk Ortaokulu'nun anma programı okul bahçesinde oldukça kalabalık bir öğrenci kitlesinin, öğretmenlerin, idarecilerin ve bazı öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Tören başlamadan önce, öğrencilerin okulun girişindeki Atatürk köşesini çiçeklerle donattıkları ve meşaleler yakarak burada nöbet tuttukları görüldü.

Okulda, saat 09:05'te başlayan törenin ilk iki dakikasında, siren seslerin duyulmasıyla birlikte saygı duruşu yapıldı. Bunu müteakiben müzik öğretmeni Melih Gençoğulları'nın öncülüğünde İstiklal Marşı okundu. Gönderdeki bayrak yarıya indirildi.

Atatürk Ortaokulu'ndaki Programın açılış konuşmasını Sosyal Bilgiler öğretmeni Hurşit Bayri yaptı. Hurşit Bayri konuşmasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün, ileriyi gören, çağdaş ve barışçı bir dahi olduğunu belirtti. Atatürk’ün, zorunluluk olmadıkça bir milletin savaşta yer almasının cinayet olduğuna inanan bir insan olduğunu, böyle olmasaydı zaten, “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ifadesini söyleyebilecek bir lider olamayacağını söyledi. Konuşmasında, Atatürk'ün “Benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacak, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözünü hatırlatan Hurşit Bayri Atatürk'ün büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti'nin Atatürk'ün kendi sözlerinde de belirttiği gibi dimdik bir asıra yakın süredir halen ayakta, güçlü ve egemen kaldığını söyledi. Açılış konuşmasından sonra öğrenciler Atatürk'ü anlatan şiirlerini okudular.

Daha sonra, Vb. Atatürk Ortaokulu 2. sınıfı öğrencileri, öğretmenleri M. Ali Çiftçioğlu'nun gözetiminde 10 Kasım için daha önce hazırladıkları oratoryoyu sundular. 2. sınıfların sundukları bu oratoryo çalışması oldukça beğeni topladı.

Sonrasında, Vb. Atatürk Ortaokulu İngilizce öğretmenlerinden Evrim Çiftçioğlu'nun danışmanlığında hazırlanan 7. sınıf öğrencileri, Atatürk'ün kendisinin söylediği önemli sözlerin ve Atatürk için diğer ülkelerin devlet başkanları ve tarihsel önemi olan insanlar tarafından söylenmiş özlü sözlerin İngilizce ve Türkçe karşılıklarını okudular.

Oldukça beğeni toplayan, Atatürk'ü Anma töreni, öğrencilerin Atatürk’ü anlatan türküleri söylemesiyle sona erdi https://canadian-pharmacy24-7.com/buy-cialis-online/.

 

 

Son Düzenlenme Perşembe, 09 Şubat 2017 14:09

Ortam

sponsor
anamurhaberler.com - Vb. Atatürk'te Anamur'da 10 Kasım anamurhaberler.com