• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

Pazar, 17 Mart 2013 14:27

Eğitimsen Anamur Temsilciliği Yemek Düzenledi

Yazan 
Öğeyi Oyla
(5 oy)
Eğitimsen Anamur Temsilciliği Eğitimsen Anamur Temsilciliği

EğitimSen Anamur İlçe Temsilciliği Ünlüselek Otel’de dayanışma yemeği düzenledi.

Ünlüselek Otel’de düzenlenen yemeğin sunuculuğunu Matematik öğretmeni Çiler Apaydın yaptı. Apaydın’ın açılışı yapmasının ardından Eğitimsen Anamur İlçe Temsilcisi Mustafa Bakır’ın yaptığı konuşmayla geceye devam edildi. Mustafa Bakır konuşmasında “AKP hükümeti döneminde Emekçilerin önceden hiç olmadığı kadar sömürüye, baskıya karşı açık hale getirildiğini, tüm emek sınıfının bedavadan yiyici gibi gösterilmeye çalışıldığını, özellikle de öğretmenlerin kendilerine sürekli yem atılmasını bekleyen bedavacı kuşlar gibi görüldüğünü” söyledi. Egemen güçlerin emek sınıfını yıldırmaya dönük  tüm bu çabasına karşı direnmenin önceki dönemlerden daha da lüzumlu bir görev haline geldiğini ifade eden Bakır, “Güce boyun eğmeyi, köle gibi yaşamayı kabul etmiyoruz. İktidarın tabiiyetine sığınarak değil hakkımızı direnerek kazanacağız. Mücadele devrimci bir içerikte örgütlü olarak sürdürülürse sonuç alınır” diye konuştu. Eğitim Sen olarak tüm vatandaşlar için en doğal demokratik, insanca bir yaşamın temel arzuları olduğunu belirten Bakır’ın konuşmasını müteakiben, Fatih İlköğretim Okulu’ndan emekli öğretmen Nihal Arı’ya ve öğretmen Adil Demir’e, Eğitim-Sen Aydıncık Temsilcisi Veli Akbayır ve Tüm-Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Recep Kara plaketlerini verdi.

Yemekte, sendika üyesi öğretmen Muharrem Özkeçeci’nin eşi Ayşe Özkeçeci için hazırlanmış pasta da kesilip sürpriz doğum günü kutlaması da yapıldı.

Yemeğe, Tarım OKAM SEN Mersin Şube Başkanı Gazi Düz, TÜM BEL SEN Mersin Şube Başkanı Recep Kara, Eğitim Sen Aydıncık Temsilcisi Veli Akbayır, BES Anamur Temsilcisi Şahin Geyik, SES Anamur Temsilcisi Hamit Durna, CHP İlçe Başkanı Nevin Özel ve yöneticiler, ÖDP İlçe Başkanı Vedat Çelik ve yöneticiler, ADD Anamur Şubesi Başkanı Murat Kemal Gökyar, Anamur Baro Temsilcisi Emrah Oğul, Anamur Nüfus Müdürü Mustafa Şahin, Anamur Mal Müdürü İlhami Avcıoğlu, ile sendika üyeleri katıldı.

Son Düzenlenme Perşembe, 31 Ekim 2013 17:18