• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

Pazar, 20 Mart 2016 00:00

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi Özel

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

(Haberin Videosu Sayfanın En Altındadır.)

Anamur'da İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

İstiklal Marşının kabulünün 95. Yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı, Anamur Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Anamur Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

14 Mart 2016 tarihinde, Anamur Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur İlçe Garnizon Komutanı, Anamur Cumhuriyet Başsavcısı, Anamur Belediye Başkan Vekili Ahmet Karan, Anamur İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi müddürü Vakkas Alçın yaptı. Alçın, konuşmasında İstiklal Marşının Milletimiz için ifade ettiği değeri ve Mehmet Akif Ersoy’un bu büyük marşı hangi şartlar altında yazdığını vurguladı.

Okul müdürünün konuşmanın ardından İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Vehbi Rahman Fazlıoğlu, Mehmet Akif Ersoy'un “Bülbül” Şiirini Okudu. Bunun sonrasında, Mehmet Akif Ersoy Belgeseli izlendi. Programda daha sonra, Mehmet Akif Ersoy'un “Küfe” Şiiri -Drama olarak canlandırıldı. Dramada Suat Mert, Ali Yıldırım, Nur Melek, İpek Kar rol aldılar.

İstiklal Marşı'nın “Ezbere Okuma Yarışması”nda Dereceye Giren Öğrenci 11/AA sınıfından İsa Aydın İstiklal Marşı'nı Okudu. Son olarak, İmam Hatip Lisesi Öğrencileri tarafndan hazırlanan, “Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy” adlı oyun Sergilendi. Oyunda, okul öğrencileri, Hamdi Baz, Lütfiye, Faruk Koç, İsa Aydın, Nazmi Gözübüyük, Hasan Ali Bal, Furkan Ekinci, Ahmet Selman, Lütfiye Geçgel, İbrahim Yılmaz, Talha Ünlü rol aldılar.

Gecenin sunuculuğunu, İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencileri, İbrahim Han ve Beyza Kırıcı yaptı.

Okulun Edebiyat öğretmeni Münire Budak ve öğrencileri tiyatro ve tören için iki hafta boyunca çalışmışlar. Bu süre boyunca, okulun diğer Edebiyat öğretmenleri, Salim Acabey, Fatma Özedemir, Hatice Kübra Şimşek de öğrencilerin hazırlanmasında yoğun emek harcamışlar.

 

anamur-imam-hatip-akif41.jpganamur-imam-hatip-akif33.jpganamur-imam-hatip-akif25.jpganamur-imam-hatip-akif40.jpganamur-imam-hatip-akif51.jpganamur-imam-hatip-akif39.jpganamur-imam-hatip-akif6.jpganamur-imam-hatip-akif9.jpganamur-imam-hatip-akif56.jpganamur-imam-hatip-akif58.jpganamur-imam-hatip-akif35.jpganamur-imam-hatip-akif16.jpganamur-imam-hatip-akif38.jpganamur-imam-hatip-akif23.jpganamur-imam-hatip-akif8.jpganamur-imam-hatip-akif63.jpganamur-imam-hatip-akif60.jpganamur-imam-hatip-akif61.jpganamur-imam-hatip-akif48.jpganamur-imam-hatip-akif62.jpganamur-imam-hatip-akif49.jpganamur-imam-hatip-akif53.jpganamur-imam-hatip-akif15.jpganamur-imam-hatip-akif59.jpganamur-imam-hatip-akif10.jpganamur-imam-hatip-akif11.jpganamur-imam-hatip-akif36.jpganamur-imam-hatip-akif.jpganamur-imam-hatip-akif3.jpganamur-imam-hatip-akif27.jpganamur-imam-hatip-akif22.jpganamur-imam-hatip-akif26.jpganamur-imam-hatip-akif54.jpganamur-imam-hatip-akif18.jpganamur-imam-hatip-akif34.jpganamur-imam-hatip-akif46.jpganamur-imam-hatip-akif1.jpganamur-imam-hatip-akif42.jpganamur-imam-hatip-akif13.jpganamur-imam-hatip-akif30.jpganamur-imam-hatip-akif24.jpganamur-imam-hatip-akif37.jpganamur-imam-hatip-akif5.jpganamur-imam-hatip-akif29.jpganamur-imam-hatip-akif28.jpganamur-imam-hatip-akif45.jpganamur-imam-hatip-akif12.jpganamur-imam-hatip-akif7.jpganamur-imam-hatip-akif50.jpganamur-imam-hatip-akif44.jpganamur-imam-hatip-akif20.jpganamur-imam-hatip-akif57.jpganamur-imam-hatip-akif14.jpganamur-imam-hatip-akif4.jpganamur-imam-hatip-akif32.jpganamur-imam-hatip-akif17.jpganamur-imam-hatip-akif47.jpganamur-imam-hatip-akif21.jpganamur-imam-hatip-akif43.jpganamur-imam-hatip-akif55.jpganamur-imam-hatip-akif52.jpganamur-imam-hatip-akif2.jpganamur-imam-hatip-akif19.jpganamur-imam-hatip-akif64.jpganamur-imam-hatip-akif31.jpg

 

Son Düzenlenme Perşembe, 09 Şubat 2017 14:07

Ortam

sponsor