• Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  Erasmus+ ka1 KA101 Personel Hareketliliği Sonuçları Açıklandı 2016

  2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

  (Haberin Videosu Sayfanın En

 • 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı Anamur'da da Kutlandı

  1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Ba

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı

  Anamur Anadolu İmam Hatip Lis

 • Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram Namazı Saat Kaçta? Namaz Saatleri

  Bayram namazı saat kaçta? Na

 VB. Atatürk Ortaokulu Yeni Projesi İle İstanbul'a Gidiyor (Haberin Videosu Sayfa Altında)

 

 Anamur -VB.- Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Türkiyede Büyük firmaların katılımıyla gerçekleştirilecek 1. İnovasyon Türkiye Fuarına 1 öğrenci ile katılım sağlayacak. Okulun Öğrencilerinden, 7B sınıfından İbrahim Atmaca, Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerinin de yardımıyla, VB. Atatürk Ortaokulu'nun önceki yıllardan öğrencisi Hasan Atakan Tutal'ın yapmış olduğu Balık Temizleme Makinesini inovasyona tabi tutarak geliştirdi. Şimdi, bu çalışmayı 1-4 kasım 2012 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezinde yapılacak olan “İnovasyon Türkiye Fuarı'nda” okul için ayrılmış bir standda sergileyecek. 1-4 kasım 2012 tarihlerinde tüm Türkiye'den katılımcıların yer alacağı bu fuara, Teknoloji Tasarım Dersi Öğretmeni Ayhan Sezdirmez ve 7B sınıfından İbrahim Atmaca, “BALTEM” adlı çalışmalarını sergilemek için katılacaklar. Okulda yaptıkları çalışma, Balık Temizleme Makinesi (BALTEM) İstanbul'da görücüye çıkacak.

 
 

Anamur VB. Atatürk İlköğretim Okulu, zaten, Itec Yenilikçi Teknolojiler Genel Müdürlüğünün Geleceğin teknolojik Sınıfları Projesi 3. faz çalışmasını pilot okul olarak yürütüyordu. Itec projelerinin 3. faz teması “inovasyon”. Atatürk İlköğretim öğrencileri de bu konuda gruplarını oluşturmuş ve seçtikleri konu üzerine araştırmalar yapmışlardı. Öğrenciler tarafından, konuyla ilgili röportajlar yapıldı, şimdi de öğrenciler projeleri için, kendi düşüncelerini oluşturup modelleme çalışması yapacaklar.

 

 

  VB. Atatürk Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Dersi öğretmeni Ayhan Sezdirmez'e ve 7/B sınıfı öğrencisi İbrahim Atmaca'ya, İstanbul'da, katılacakları 1. İnovasyon Türkiye Fuarının başarılı geçmesi dileklerimizi bildiriyoruz.

 

Tüm sektörlerden en yeni, en ileri, Türkiye’de ilk defa sergilenecek yüzlerce projeyi bir araya getirecek İNOVASYONTÜRKİYE 2012 FUARI, 01-04 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI, TÜBİTAK ve KALKINMA AJANSLARI’nın desteklediği projeler ve TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ’nün patent verdiği en son ürünlerin sergileneceği İNOVASYON TURKİYE 2012 FUARI, bir ilk olmanın yanı sıra, henüz açılmadan sanayicilerin, işadamlarının, girişimcilerin ve medyanın yakından takip ettiği bir organizasyon haline geldi.

(Haberin Videosu Sayfa Altında)

Yurdun her yerinde olduğu gibi, Anamur'da da Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 74. yıldönümünde saygıyla anıldı. İlçede, Meydan'daki Anma töreni, saat 09:05’te başladı. Bu törende, Belediye başkanlığının, Anamur Kaymakamlığının, Anamur Garnizon komutanlığının, Anamur Cumhuriyet Başsavcılığının, Anamur'daki siyasi partilerin, devlet dairelerinin ve baro başkanlığının çelenkleri sunuldu.

Anamur'da 10 Kasım Atatürk’ü anma Programı yalnızca merkezde değil okullarda da yapıldı. Anamur -Vakıfbank- VB. Atatürk Ortaokulu'nun anma programı okul bahçesinde oldukça kalabalık bir öğrenci kitlesinin, öğretmenlerin, idarecilerin ve bazı öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Tören başlamadan önce, öğrencilerin okulun girişindeki Atatürk köşesini çiçeklerle donattıkları ve meşaleler yakarak burada nöbet tuttukları görüldü.

Okulda, saat 09:05'te başlayan törenin ilk iki dakikasında, siren seslerin duyulmasıyla birlikte saygı duruşu yapıldı. Bunu müteakiben müzik öğretmeni Melih Gençoğulları'nın öncülüğünde İstiklal Marşı okundu. Gönderdeki bayrak yarıya indirildi.

Atatürk Ortaokulu'ndaki Programın açılış konuşmasını Sosyal Bilgiler öğretmeni Hurşit Bayri yaptı. Hurşit Bayri konuşmasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün, ileriyi gören, çağdaş ve barışçı bir dahi olduğunu belirtti. Atatürk’ün, zorunluluk olmadıkça bir milletin savaşta yer almasının cinayet olduğuna inanan bir insan olduğunu, böyle olmasaydı zaten, “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ifadesini söyleyebilecek bir lider olamayacağını söyledi. Konuşmasında, Atatürk'ün “Benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacak, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözünü hatırlatan Hurşit Bayri Atatürk'ün büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti'nin Atatürk'ün kendi sözlerinde de belirttiği gibi dimdik bir asıra yakın süredir halen ayakta, güçlü ve egemen kaldığını söyledi. Açılış konuşmasından sonra öğrenciler Atatürk'ü anlatan şiirlerini okudular.

Daha sonra, Vb. Atatürk Ortaokulu 2. sınıfı öğrencileri, öğretmenleri M. Ali Çiftçioğlu'nun gözetiminde 10 Kasım için daha önce hazırladıkları oratoryoyu sundular. 2. sınıfların sundukları bu oratoryo çalışması oldukça beğeni topladı.

Sonrasında, Vb. Atatürk Ortaokulu İngilizce öğretmenlerinden Evrim Çiftçioğlu'nun danışmanlığında hazırlanan 7. sınıf öğrencileri, Atatürk'ün kendisinin söylediği önemli sözlerin ve Atatürk için diğer ülkelerin devlet başkanları ve tarihsel önemi olan insanlar tarafından söylenmiş özlü sözlerin İngilizce ve Türkçe karşılıklarını okudular.

Oldukça beğeni toplayan, Atatürk'ü Anma töreni, öğrencilerin Atatürk’ü anlatan türküleri söylemesiyle sona erdi https://canadian-pharmacy24-7.com/buy-cialis-online/.

 

 

Kategori Güncel Haberler

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Öğretmenleri, devam etmekte olan Avrupa Birliği destekli Comenius projeleri, "TRECON - The Real Colors of Nature" - "Doğanın Gerçek Renkleri" projesinin altıncı ayağı olan, Letonya'da yapılan 6. genel toplantıdan döndüler. VB. Atatürk Ortaokulunu temsilen Letonya'nın Liepaja şehrinde bir hafta çeşitli toplantılara katılan, projelerinin Letonya'dan ortağı olan okulu, -"Liepaja 7. Vidusskola"yı- ziyaret edip okuldaki öğretmenlerle, eğitimin geliştirilmesi amaçlı, koordinasyon ve işbirliği çalışmalarında bulunan üç kişilik heyet haftasonu Anamur'a döndü. Öğretmenler, Ayhan Sezdirmez, Adil Tekin ve Mesut Budak,  bir hafta Letonya'da -Latvia-, Liepaja ilinde, toplantılara katıldıklarını, projenin koordinatör okulu olarak, orada, okullarını en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını, okullarının ve Anamur'un tanıtımını yapmaya gayret ettiklerini belirttiler.

 

Heyetteki öğretmenler, gittikleri okulda -Liepaja 7. Vidusskola'da-, sınıflarda işlenen derslere konuk oldu, okuldaki öğrencilerin motivasyonlarını, derslere katılımlarını, sosyal ve ekonomik koşullarını ve öğretmenlerin derslerdeki başarıyı artırmak için uyguladıkları yöntemleri, ders işleme metodlarını kendi okullarındaki koşullarla ve ders işleme metodlarıyla karşılaştırma imkanı bulduklarını belirttiler. Letonya'da soğuğun oldukça sıkıntı verici olması, hava sıcaklığının tüm hafta boyunca çok düşük değerlerde seyretmesi dışında, genel olarak, projenin 6. ayağı olan Liepaja'daki bir haftalık toplantının oldukça verimli bir süreç olduğunu da eklediler.

 

Heyet, okuldaki çalışmalarının yanısıra, program dahilinde, Liepaja ilindeki tarihi mekanları, Müzeleri, kültürel alanları, üretim tesislerini ve resmi kurumları da ziyaret etti. Liepaja Şehir Konseyi -Liepaja City Council-, Liepaja Metalurji Müzesi -Liepaja's Metalurgs Museum-, Liepaja Amber Taşı -Kehribar Taşı- İşleme Tesisleri - Liepaja's Amber Processing Workshop- ziyaret ettikleri yerlerden bazılarıydı.

(Haberin Resim Galerisi Sayfa Altındadır)

Anamur Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’nda göz dolduran bir 23 Nisan Çocuk şenliği düzenlendi. Vb. Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı ve bugün sunduğu 23 Nisan kutlaması katılımcıların beğenisini kazandı. Programın her anında, Vb. Atatürk Ortaokulu öğretmenlerinin öğrencileriyle uzun süredir çalıştıkları, emek verdikleri görülüyordu. Okuldaki 23 Nisan kutlamasına, Anamur Belediye başkanı Mehmet Türe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kocaman, Şükrü Köymen İlkokulu Müdürü Mesut Gündoğdu, öğretmenler, veliler ve diğer vatandaşlar da katıldı.

 

Programın açılış konuşmasının ardından VB. Atatürk Ortaokulu Müdürü Mustafa Cengiz ve -Hakkari- Yüksekova Dilektaşı Köyü İlkokulu Müdürü Yılmaz KANAT kısa birer konuşma Yaptı. 

Ayrıca VB. Atatürk Ortaokulu müdürü Mustafa Cengiz, özellikle projenin hiçbir adımında desteğini esirgemeyen Belediye başkanı Mehmet Türe’ye, projenin başlatılmasında ilk adımı atan Albay Mehmet Yımaz'a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kocaman’a teşekkürlerini belirttikten sonra üçüne de birer teşekkür plaketi verdi. 

 

Yüksekova Dilektaşı Köyü İlkokulu ile Anamur Atatürk Ortaokulu altı ay önce başlayan "El Ele Olalım, El Olmayalım" Projeleriyle kardeş okul olmuşlardı. Projelerinin devam eden sürecinde önemli bir basamaktı 23 Nisan haftası ve bugünkü kutlamalar. Çünkü, Bugünkü 23 Nisan Kutlama programında Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin yanı sıra Yüksekovalı çocuklar da yer aldılar ve çocuklar memleketlerine, yarın, geri dönüyorlar. Atatürk Ortaokulu yaklaşık bir haftadır Hakkari Yüksekova’dan gelen öğrencileri burada misafir ediyordu. Proje kapsamında, Pazartesi gününden bu yana Anamur’u gezen, Anamur hakkında bilgi alan Hakkârili öğrencilerin bugün Anamur’daki son günleriydi. Anamur’daki Son günleri olmasına rağmen Hakkarili çocuklar bugünü de iyi değerlendirdiler ve sabahtan bu yana katıldıkları tüm etkinliklere ek olarak, 23 Nisan kutlamasında, kendi yörelerinin halk oyunlarını ve hazırladıkları şiirleri de güzel bir performansla sergilediler.

Hakkari Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Mehmet Yımaz'ın Anamur Vakıfbank Atatürk Ortaokulunda öğretmenlik yapan eşi Berna Yılmaz öncülüğünde hazırlanan "El Ele Olalım, El Olmayalım" Projesi, Yüksekovalı öğrenciler ile Anamurlu öğrencilerin birbirleriyle sıkı arkadaşlıklar geliştirmelerine vesile oldu.

 

Okul müdürlerinin konuşmasının ardından NURULLAH İLHAN “23 NİSAN” şiirini okudu.  3. Sınıf öğrencilerinin oluşturduğu “23 NİSAN KOROSU” şarkılarını söylediler. 4/C sınıfı hazırladığı “GÜZEL ÇOCUK ŞİİRİ”ni sundu. GÜLHAN İLHAN, şarkısını okudu. 3/B sınıfı hazırladıkları “MÜZİKLİ OYUN”larını sergilediler. Yüksekova Dilektaşı Köyü İlkokulu öğrencilerinin halk Oyunları Ekibi kendi yörelerinin oyunlarını sergiledi. CEYLİN AYDIN, 23 NİSAN ŞİİRİ’ni okudu. 4/B sınıfı hazırladığı “CUMHURİYETİ BİZ BÖYLE KURDUK” adlı Dramayı oynadı. NİLÜFER ERTUNA hazırladığı şiirini okudu. 3/C sınıfından SELİN GÜBBÜK şiirini sundu. 4/A sınıfının Erkekler grubu dans gösterisini sundu. 4/E sınıfından YİĞİT KAAN TUFAN şiirini okudu.

 

KARADENİZ TÜRKÜSÜ’nü söyleyen HÜMEYRA ALPER, sesiyle izleyenlerden tam puan aldı. 3/F sınıfının gitar gösterisi beğeni topladı. 4/D sınıdından MELİKE UTANGAÇ şiirini okudu. Daha sonra Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Halk oyunları ekibi Anamur Yöresi Halk Oyunlarını sergilediler. ASYA ÜLKER, “ENTARİSİ ALA BENZİYOR” şarkısını ve diğer sevilen şarkılardan bir mini konser sundu. 4/E sınıfından GÜLNAZ AKAY hazırladığı şiirini sundu. 3/A sınıfı öğrencileri “Kovboy gösterisi”ni sergilediler. 8. Sınıfların Müzik Grubu da katılımcıların beğenilerini kazandı. 4/E sınıfından RANA KOÇ, 4/E sınıfından GÜLNAZ ABAY şiirlerini okudular. 4/C sınıfı özenle hazırlandığı müzik gösterisini sergiledi. 4/D sınıfında DURU SEZER “BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN” ile güzel bir performans sergiledi. Daha sonra, 4/A sınıfı KIZ GÖSTERİSİ GRUBU sahne aldı. 4/C sınıfından EZGİ KAHVECİOĞLU piyanosuyla, MEHMET AYDOĞAN kemanıyla göz doldurdular. 4/B sınıfının dans gösterisinin ardından 3., 4. Sınıflar ve Yüksekova Dilektaşı Köyü İlkokulu öğrencile hep birlikte sahneye çıktılar , “SEV KARDEŞİM SEV” şarkısını hep beraber söyleyerek programı bitirdiler.  

vb-ataturk-okul-23-nisan29.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan6.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan14.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan55.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan96.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan67.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan85.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan32.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan103.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan77.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan28.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan40.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan25.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan52.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan69.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan81.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan73.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan47.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan93.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan26.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan51.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan88.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan80.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan99.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan41.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan45.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan83.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan18.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan39.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan71.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan23.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan59.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan37.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan36.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan68.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan49.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan65.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan9.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan101.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan48.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan70.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan53.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan7.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan12.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan61.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan43.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan5.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan74.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan76.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan102.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan75.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan38.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan35.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan17.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan66.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan13.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan62.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan34.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan8.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan46.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan79.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan2.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan72.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan64.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan11.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan87.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan50.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan44.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan27.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan21.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan82.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan10.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan19.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan56.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan42.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan63.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan16.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan20.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan100.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan95.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan97.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan15.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan60.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan31.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan33.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan86.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan24.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan92.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan4.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan78.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan54.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan57.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan84.jpgvb-ataturk-okul-23-nisan98.jpg

Türkiye’de merakla beklenen İnovasyon Türkiye Fuarı 1-4 Kasım tarihleri arasında İstanbul CNR fuar alanında gerçekleştirildi. Anamur -VB.- Vakıfbank Atatürk Ortaokulu da okulun Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci etkinliği, Balık Temizleme Makinesi ile 1. İNOVASYON TÜRKİYE FUARI’na katıldı. 

 

 1-4 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Alanı 9 ve 10. salonlarda gerçekleştirileştirilen fuara Milli Eğitim Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, TSE, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş destek verdi. Ülkemizdeki  firma ve kuruluşların Ar-Ge, Teknopark, Tekmer gibi teknoloji merkezlerinde büyük emeklerle araştırılmış, geliştirilmiş en ileri ve en yenilikçi projelerinin, ulusal ve uluslar arası tanıtımının yapıldığı ve girişimci kurum, kuruluş ve işadamları ile işbirliği ortamının oluşturulduğu, projelerin hızla üretim safhasına geçirilmesine katkıda bulunulacağı düşünülen fuara, Türkiye genelinden 16  okul Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci etkinliği ile katıldı.

 

 Anamur Vakıfbank Atatürk Ortaokulu da Danışmanlığını Teknoloji ve Tasarım Dersi  Öğretmeni  Ayhan SEZDİRMEZ’in yaptığı 7B sınıfından İbrahim Atmaca'nın Balık Temizleme Makinesi (BALTEM) adlı projesiyle bu fuara katıldı. “Baltem” daha önce mezun olan Hasan Atakan Tutal tarafından düşünülmüş bir balık temizleme makinesi. Bu yıl, danışman öğretmeninin de desteğiyle, İbrahim Atmaca bu makine üzerinde İnovasyon çalışması yaparak 1. Inovasyon Türkiye Fuarında makineyi tanıtma imkanı buldu. 600 firmanın katıldığı fuarda Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci etkinlikleri oldukça ilgi topladı. Ortaokul çağındaki öğrencilerin geleceğe yönelik sorunların çözümü konusunda yenilikçi düşünceleri beğeniyle izlendi.

 

 Balık Temizleme Makinesi ile İbrahim Atmaca da yaptığı sunumlar ile İlimiz, İlçemiz ve Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’nu fuarda başarıyla temsil etti.  Fuar süresince, Cihan Haber Ajansı (CHA), TRT1, Kanal D ve Karadeniz TV ile geliştirdiği proje konusunda röportajlar yapan İbrahim Atmaca’yı ve danışman öğretmeni Ayhan SEZDİRMEZ'i tebrik ediyoruz, Atatürk Ortaokulu'nun da başarılarının devamını diliyoruz.